Marcin Mentel - Szepty i Krzyki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zespół > skład
Urodzony i wychowany w Warszawie.

Gitarzysta, ale nie stroniący od innych instrumentów strunowych. Na gitarze gra od 1990 roku.
Gros życia muzycznego spędził jako gitarzysta zespołu Closterkeller wydając z nim 4 płyty i intensywnie koncertując w latach 1998-2006.
Poza Closterkeller występował w zespołach Lorien i Nightrider w jego wczesnym etapie, wkrótce po przekształceniu z grupy Hetman oraz w początkowej fazie solowego projektu Anji Orthodox w roku 2000.
Teamboys to z kolei alternatywny projekt współtworzony z Michałem Szpilą i Bartoszem Bulskim, który był eksperymentem na bazie gatunku disco polo. Ze względu na swoją ultraundergroundowy charatker, poza nielicznymi wyjątkami, nagrana dotychczas nie ujrzały nigdy światła dziennego. W 2013 krótki epizod z At The Lake, w którym gościnnie występował jako basista i gitarzysta.
Od 2014. roku mocno związany z zespołem Szepty i Krzyki, z którym w 2015. roku wydaje eklektyczny album „Trzynaście Stanów Świadomości”, bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców oraz krytyków muzycznych. Od 2015 roku członek Sonofacture, małżeńskiego projektu muzycznego w konwencji symfonicznego metalu.

Poza działalnością muzyczną, znany jako bojownik o czystość języka polskiego oraz kolekcjoner samochodów, do czego trudno mu się przyznać. Zna odpowiedzi na wiele dziwnych i trudnych pytań, z czego od lat korzystają jego współpracownicy. Wielbiciel kosmologii, dobrego kina oraz 
twórczości zespołów Kat, Moonspell i Rammstein.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego