Od zespolu o plycie - Szepty i Krzyki

Idź do spisu treści

Menu główne:

od zespołu o płycie:

"Trzynaście Stanów Świadomości" to podróż po krainie dźwięków. Kolaż, mieszanka dużej dawki elektroniki z gitarami akustycznymi, momentami osadzona na mocnych riffach gitarowych. Zawartość pudełka czekoladek - jak można interpretować okładkę płyty - oferuje swojemu odbiorcy nadzienie od wanilii i marcepanu, przez miazgę kakaową i miętę, po chili i rum. Żeby zaznać pełni wrażeń - należy spożyć całość.

Zrobiliśmy wszystko, aby zachować spójność płyty. Nie było to łatwe ponieważ materiał jest bardzo zróżnicowany. Jak słuchacze mogą usłyszeć, klimat na płycie zmienia się z każdym utworem, od dynamicznej, ostrej postpunkowej "Entropii", czy ciężkiego "Kakofonicznego Szeptu" wykorzystującego moc siedmiu strun gitary - po delikatne dźwięki kojarzące się z zespołem Morcheeba "Za Szybą", czy "Zima". Są też takie perełki jak dubstepowy "No idź!", czy "Pustostan", w którym można odczuć klimat Apollo 440. Jest to z resztą chyba najbardziej transowo płynący utwór na płycie.
Nie do przecenienia jest żywy bas, który reguluje tętno płyty od spokojnych "Aniele mój" i "Tu i Teraz" po pulsujące "Nieprzyzwoicie kolorowe", czy wspomniany "Pustostan". Można też znaleźć dwa utwory autorstwa zespołów 1984 oraz Made in Poland.
Utwory "Przejście" stanowią klamrę spinającą całość - w wersji elektronicznej otwierającą płytę, w bardziej klimatycznej momentami lekko Cure'owej - zamykającą.
Z resztą nasze korzenie są mocno osadzone w zimnej fali. Nie jest to aż tak widoczne jak na pierwszej płycie "Szepty i Krzyki", ale słyszalne.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego